Propjekt összefoglaló:
A pályázat célja olyan tehetséggondozó műhelyek létrehozása, fejlesztése meglévő infrastrukturális feltételek mentén, melyek lehetőséget biztosítanak elsősorban a köznevelés 7-13. évfolyamok diákjai körében a tudományos kiválóság támogatására, illetve a kutatói életpálya népszerűsítésére elsősorban az MTMI (Matematika, Természettudomány, Műszaki és Informatika) szakterületekhez kapcsolódóan a természettudományos területen való kutatások végzésére, és különböző projektek létrehozására alkalmas műhelyek létrejöttének támogatásán keresztül.
A Mobilis – konzorciumi formában az ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziummal, a Keszthelyi Vajda János Gimnáziummal és a Tinódi Sebestyén Gimnáziummal – a nyugat-dunántúli régió tehetséggondozó tevékenységét erősíti.
A fejlesztés jelentős hozzájárulást jelent az innovációban és az oktatáskiegészítő foglakozások színvonalának emelésében. A Diáklabor tematikus foglalkozásai a jövőben is azt a célt szolgálják, hogy támogassák a kísérletközpontú, élményszerű természettudományos oktatás terjesztését.
Az új eszközpark új egyéni és csoportos foglalkozások indítását, nyitott laborprogramok szervezését teszi lehetővé népszerűsítve a mérnöki, kutatói életpályát, segítve a sikeres pályaválasztást, támogatva a tanulók érettségire, vagy versenyekre történő felkészülését, laborgyakorlaton való részvételt, a tehetséggondozást
ERFA Támogatási szerződés Kisprojekt Alap
Interreg VI - A Magyarország - Szlovákia Program
A szerződés száma: HUSK/2301/3.2/031/P16
A kisprojekt rövid címe: DIGIT4FUN
A kisprojekt megnevezése: Digitális Élménynap a Mobilisben
Az ERFA támogatás maximális összege: 21 145,00 euró
A Digitális Élménynap a Mobilisben c. két napos programsorozat célja, hogy olyan ismereteket adjon át a résztvevő diákoknak, amelyek erősítik a digitális állampolgárásgot közérhető foglakozások keretében, melyek az informatikával és az információs társadalommal kapcsolatosak, és elősegítik a digitális készségek és képességek fejlesztését.