Kiegészítő oktatási alkalmak a tanév során. Érdekes, tartalmas osztálykirándulási programok, amelyeken a diákok kipróbálhatják az alkotás, a kutatás, a felfedezés élményét. Fő célunk, hogy a diákok innovatív és kreatív programokon keresztül ismerkedjenek meg a természettudományos jelenségekkel, a legmodernebb digitális technológiákkal és megoldásokkal.
Tematikus témanapjaink ehhez nyújtanak élményszerű, interaktív módszereket, eszközöket. Foglalkozásainkra előzetes bejelentkezés szükséges (bejelentkezési űrlap a lap alján)!


TÉMANAP TARTALMA (120 perc)

- szabad játék a Mobilis interaktív terében (30 perc)
- interaktív foglalkozás (válaszható a kínálatból) (60 perc)
- Science show (látványos kísérleti bemutató) (30 perc)

Ár: 4.500 Ft/diák (2 fő kísérőnek ingyenes, minden további kísérőnek 1500 Ft/fő)

VÁLASZTHATÓ FOGLALKOZÁSOK ALSÓ TAGOZATOSOKNAK:

1. Mozgasd meg a körhintát!  - Lego Spike Essential (programozás, robotika foglalkozás)

Korosztály: alsó tagozat
Időtartam: 60 perc
Létszám: 32

Blokk alapú programozás segítségével már a legkisebbek is ismerkedhetnek a programozás alapjaival. A körhinta sebessége állítható, a színeket a gyerekek kedvük szerint variálhatják a fénymátrixon. A foglalkozás fejleszti a finommotorikus, algoritmikus gondolkodást, az együttműködési készséget.

2. Vonzás és taszítás

(természettudományos laborfoglalkozás)
Korosztály: bármely
Időtartam: 60 perc
Létszám: max. 48 fő

Kísérleti bemutató és párban kísérletezés a mágneses jelenségekkel kapcsolatban. Mit jelent a mágnes két végén a színezés? Mely anyagokat vonz a mágnes és mely anyagokat nem? Hogyan lebegtethetünk egy gémkapcsot mágnes segítségével. Miért mozdul meg az iránytű elektromos áram hatására? Mi az az elektromágnes? Ezekre a kérdésekre kaphatunk választ a közös kísérletezés során, amelyeket korosztályhoz igazítva próbálhatnak ki a tanulók természettudományos laborunkban.

3. Hang(mérnök)

Korosztály: bármely
Időtartam: 60 perc
Létszám: max. 48 fő

Párban kísérletezés a hangok keletkezésével és terjedésével kapcsolatban. Az önálló kísérletezés során a diákok megismerkedhetnek a hangok keletkezésével és terjedésével. Egyszerű hangszereket készítenek, hogy közelebb kerüljenek a hangok világához. Digitális eszközeink segítségével pedig méréseket végeznek a hangok terjedésével kapcsolatban.


REGISZTRÁCIÓ ÉS IDŐPONTFOGLALÁS:
Az elérhető foglalkozásokért hívja az alábbi telefonszámokat: +36 96 618 118, +36 20 296 86 80 vagy töltse ki az alábbi űrlapot:

Kísérő adatai

Intézmény adatai