A 2025. január és április között zajló rendezvénysorozat különleges lehetőséget biztosított a 9–14. évfolyamos diákok számára, hogy gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek a legmodernebb technológiák, így a robotika, a mesterséges intelligencia és a mikrovezérlés területén. A program célja az volt, hogy fejlessze a diákok digitális képességeit, ezzel megkönnyítve továbbtanulásukat és munkaerőpiaci elhelyezkedésüket.
A programba bevont középiskolák Győrből és 100 km-es körzetéből érkeztek, így közel 800 diák, több mint 30 osztály vehetett részt az eseményen. A foglalkozások során a diákok betekintést nyertek a robotépítés alapjaiba, megismerhették a különböző szenzorok működését, az adatok feldolgozását, valamint a blokk- és szövegalapú programozás nyelvét és a projekt alapú csapatmunkát.
A rendezvénysorozat egyik kiemelt témaköre a mesterséges intelligencia volt, amelynek részeként a diákok megismerkedhettek a gépi tanulás alapjaival, képfelismeréssel és alakzatfelismeréssel kísérletezhettek, valamint arcfelismerésen alapuló beléptető rendszert hozhattak létre. A mikrovezérlés és az áramkörépítés is fontos szerepet kapott: a résztvevők elektronikai projektekben próbálhatták ki magukat, többek között robotjárművet építhettek motorvezérlők segítségével.
A záróeseményt Keszthelyi Bernadett, a Mobilis ügyvezetője nyitotta meg. Beszédében hangsúlyozta, mennyire fontos a nagy múltú vállalatok, például a Bosch, és az oktatási intézmények közötti hosszú távú együttműködés. Ehhez a gondolathoz csatlakozott Balog Péter, a Bosch egyetemi kapcsolatokért felelős csoportvezetője is, aki kiemelte az utánpótlásprogramok jelentőségét. Hangsúlyozta, hogy a cégek nemcsak a felsőoktatásban, hanem már a közoktatásban is segíthetik a fiatalokat abban, hogy érdeklődni kezdjenek egy-egy iparág vagy szakterület iránt.
A Széchenyi István Egyetem képviseletében Lőrincz Gergő, a Pályaorientációs és Marketingközpont vezetője beszélt a pályaorientáció fontosságáról, valamint az egyetemen elérhető számos szakirányról. Reményét fejezte ki, hogy ez a program nemcsak inspirációt adott a diákoknak, hanem olyan innovatív gondolatokat is elindított bennük, amelyek révén a jövőben aktívan hozzájárulhatnak a technológiai fejlődéshez, amihez az egyetemen tudást és kapcsolatokat tudnak kialakítani már egyetemi éveik alatt is, hogy mindez az innováció valósággá is tudjon válni.
A program egyedülálló lehetőséget biztosított a diákok számára, hogy elmélyüljenek a jövő technológiáiban, és első kézből tapasztalják meg az ipar 4.0 és ipar 5.0 megoldásait. Az esemény célja volt, hogy a diákokat felkészítse a digitális világ kihívásaira, és segítse őket továbbtanulási és pályaválasztási döntéseik meghozatalában. A Bosch és a Mobilis közös kezdeményezése hozzájárult ahhoz, hogy a fiatalok magabiztosan lépjenek a jövő munkaerőpiacára, és a digitalizáció nyújtotta lehetőségeket képesek legyenek hatékonyan kihasználni.
A számtalan pozitív visszajelzés alapján levonható az a következtetés, hogy az ilyen programokra nagy szükség van, és bízunk benne, hogy további kapcsolódási pontként tudunk szolgálni a Bosch-hoz hasonló progresszív vállalatok és a fiatalság között.