A diákok közvetlenül tapasztalhatják meg, milyen is egy mérnök élete. Lehetőségük nyílik, hogy valódi mérnökökkel beszéljenek, és tanácsot kérjenek a pályaválasztással, adott esetben akár az egyetemi képzéssel kapcsolatban, mérnöki workshopok-on, ahol különböző mérnöki területekkel ismerkedhetnek meg, ezzel is segítve, hogy megtalálják a saját érdeklődési területeiket és a hozzájuk passzoló mérnöki szakmát.
Idén olyan témákkal ismerkedhetnek, mint a dróntechnológia, az űrkutatás-távközlés, és az autósport világa. Az első témanapot október 20-án szervezték, amelyen az informatikai szakterületek, dróntechnológia álltak a fókuszban, hiszen a Széchenyi István Egyetem élenjáró szereplője a hazai drónkutatásnak és -fejlesztésnek. A témanapon Daliás Tibor, az egyetem Digitális Fejlesztési Központjának fejlesztőmérnöke, dr. Kovács Ákos és dr. Teschner Gergely egyetemi adjunktusok személyes élményeiken keresztül mutatták be szakmájuk mérföldköveit, a mérnöki pálya lehetőségeit.
A programsorozat együttműködő partnerei a Széchenyi István Egyetem Audi Hungaria Járműmérnöki Kara, Építész-, Építő- és Közlekedésmérnöki Kar, Gépészmérnöki, Informatikai és Villamosmérnöki Kar, Digitális Fejlesztési Központ, valamint a HUMDA Magyar Mobilitásfejlesztési Ügynökség, valamint a Széchenyi Egyetemi Csoport.
A pályaorientációs mérnöki témanapok kiemelkedő lehetőséget kínálnak a fiataloknak arra, hogy betekintést nyerjenek a mérnöki világ sokszínűségébe és izgalmaiba. Ezek az események hozzájárulhatnak ahhoz, hogy a pályaválasztó fiatalok sikeresen megtalálják a saját helyüket a mérnöki szakmában, és hozzájáruljanak a technológia fejlődéséhez és az innovációhoz.
További témanapok és jelentkezés >>>
Széchenyi István Egyetem cikke >>>