2025 júniusának végén ismét gyerekzsivaj töltötte meg a Széchenyi István Egyetem campusát: a Mobilis Interaktív Élményközponttal közösen nyolcadik alkalommal valósult meg a Győri Gyerekegyetem. Az esemény ezúttal rekordlétszámmal, 81 résztvevővel zajlott le. Íme az idei élménybeszámolónk!

Sikeresen lezárult a VIII. Győri Gyerekegyetem

A Széchenyi István Egyetem és a Mobilis Interaktív Élményközpont együttműködésében idén már nyolcadik alkalommal valósult meg a Győri Gyerekegyetem. A népszerű nyári program ismét a 9–14 éves diákoknak adott lehetőséget arra, hogy egy héten át egyetemistaként fedezzék fel a tudományos világot és az egyetemi életet.

A 2025-ös év központi témája a digitalizáció és az offline életünk kihívásai voltak. A résztvevők számos izgalmas előadáson, interaktív foglalkozáson, laborbemutatón és sportprogramokon vettek részt a Széchenyi István Egyetem győri és mosonmagyaróvári karain egyaránt.

A hét legemlékezetesebb programjai közé tartozott:

  • > a SZEnergy csapat önvezető autókról szóló előadása - Pusztai Zoltán előadásában;

  • > előadás sorozat a Startupok világáról  Sury Dalmával, amely három napon át projektfeladatként is folytatódott, míg végül diploma feladattá nőtte ki magát;

  • > a népi világ és a digitalizáció kapcsolata - zenés-mesés előadás (Kottmayer Tibor);

  • > a mosonmagyaróvári Karhoz kapcsolódóan résztvettünk egy izgalmas gazdászbajnokságon, megismerhettük a vár történetét, mikroszkópokkal alámerültünk a szemmel láthatatlan mikrovilág felfedezésébe, könyvtári kalandban is részt vettünk és valamint megismerkedhettünk a tojások kevésbé ismert oldalával is;

  • > a SZEngine és SZENAVIS és a SZEnergy egyetemi versenycsapatok látványos bemutatói sem maradhattak ki;

  • > az E-sport és digitális technológiai élmények sem maradhattak el a Digitális Fejlesztési Központban;

  • > a nyári forróság elől pedig vízreszálltunk, Sárkányhajós városnézésen és kincskeresésben is részvettünk a gyerekegyetem klasszikus programjaként;

> a gyerekegyetemisták betekintést nyerhettek a sportpszichológia (Dr. Lénárt Ágota), a kudarckezelés (Dr. Alföldi Zoltán), valamint a kvantumfizika és távközlés világába is (Dr. Vári Péter és csapata – SZESAT), míg pénteken a digitalizáció jogi vetületét (Glavanits Judit), a Science Park törekvéseit és a Széchenyi István Egyetem levéltárának kulisszatitkait ismerhették meg.

A hetet projekt-kiállítással egybekötött ünnepélyes diplomaosztó zárta, ahol a diákok „kis egyetemistaként” vehették át elismerő oklevelüket.


Az idei program kiemelt támogatói:



Köszönjük támogatóink hozzájárulását, akik nélkül nem jöhetett volna létre az idei programunk!