Előre kiválasztott téma szerint lebonyolított természettudományos foglalkozás, ahol van idő az adott témának különböző oldalról való megközelítésével foglalkozni. A közel 3 órás foglalkozáson a tanulók önállóan vagy párban kísérletezhetnek, projektmunkában vesznek részt és lesz lehetőség a kreatív barkácsolásra is. A Mobilisben lebonyolított témanapok illeszkednek a tanév során kötelezően megvalósítandó témanapok tematikájához.
Ára: 2500,- Ft/fő
1. Időjárási jelenségek- Műholdas előrejelzések (= >> digitális témahét)
Időtartam: kb. 180 perc (3*45 perc)
Korosztály: 4. osztálytól 12. évfolyamig (10-32 fő)
Az időjárási jelenségek meghatározzák mindennapjainkat, így itt az ideje annak, hogy sok-sok érdekes kísérlettel megismerkedjünk ezen jelenségek fizikai hátterével. A mai időjárás előrejelzéseket már műholdak segítségével készítik. A témanapon a meteorológiai műholdak képalkotásával és az általuk begyűjtött adatokkal ismerkedünk, hogy végül magunk is elkészíthessük a saját időjárás előrejelzésünket. A foglalkozás végére pedig minden résztvevő egy saját radart építhet, amellyel a szomszédos időjárási állomás adatait olvashatja le.
2. Fenntartható fejlődés: mit tehetnél Te? (= >> fenntarthatósági témahét)
Időtartam: kb. 180 perc (3*45 perc)
Korosztály: 2. osztálytól -12. évfolyamig (10-32 fő)
A fenntartható fejlődés napjaink központi és kiemelten fontos témájává vált. A témanap elején kísérletek segítségével megismerkedünk azokkal a tényezőkkel, amelyek akadályozzák a fenntartható fejlődés megvalósulását. Te mit tehetnél az ügy érdekében? Számold ki az ökológiai lábnyomodat, így láthatod, mennyivel kellene környezettudatosabban élni! Kísérletezz a napelemeinkkel, hogy a megújuló energiaforrásokkal is megismerkedhess! Építs alternatív meghajtású kisautót, hiszen lehet, hogy belőled lesz a jövő közlekedésmérnöke!
3. A jövő közlekedése: alternatív közlekedési kalandok (= >> digitális témahét, pályaorientációs nap)
Időtartam: kb. 180 perc (3*45 perc)
Korosztály: 4. osztálytól 12. évfolyamig (10-32 fő)
Ismerkedjetek meg a jövő közlekedésének lehetőségeivel. Kísérleteink során alternatív üzemanyagot állítunk elő, de ehhez olyan jármű kell, amely alternatív megoldásokat kínál. Már nem is a jövőt jelenti, hogy az önvezető autók tesztjelleggel az utakon közlekedjenek, ezért itt az idő, hogy megismerkedjünk a vezérléstechnikával is programozható LEGO robotjaink segítségével. Az irányítástechnikát saját programozható drónunk segítségével a levegőben is kipróbálhatjátok. Programozz, röptess és teljesítsd a küldetést!
tel: +36 96 618 118, +36 20 296 8680